Olejek z amli i olejek shikakai

Olejek z amli i olejek shikakai – natura dla brody

Olejek z amli i olejek shikakai

Olejek z amli i olejek shikakai – natura dla brody - Daw Thale - kosmetyki azjatycie Sklep online

Olejek z amli i olejek shikakai – natura dla brody – Daw Thale – kosmetyki azjatyckie Sklep online

Często spotykam się z opinią, że azjatyckie oleje do włosów i zarostu na twarzy mają zupełnie inny, niespotykany skład w porównaniu z tymi oferowanymi na rynku europejskim. To prawda. Receptura jest zdecydowanie odmienna, bazuje na oleju kokosowym, a jednymi z głównych składników są olejki z amli i olejek shikakai  (Phyllanthus Emblica Oil i Acacia Concinna Oil).

Olej kokosowy rewelacyjnie regeneruje włosy, wnika w ich strukturę oraz penetruje do cebulek, przez co je odżywia i wzmacnia. To dlatego wielu producentów po niego sięga. Im jest go więcej tym lepiej, choć wiąże się z tym tężenie kosmetyku w temperaturach niższych od 22-23o C. Wystarczy go ogrzać w dłoni lub przechowywać w cieplejszym miejscu – dla efektów warto się trochę „pomęczyć”.

Z kolei olejek z amli i olejek shikakai to tradycja pielęgnacji indyjskiej. Są to na tyle wartościowe składniki, że laboratoria badawcze, projektując doświadczenia, porównują ich działanie z 2% minoxydylem (substancją pobudzającą porost włosów w łysieniu typu androgenowego u kobiet i u mężczyzn –składnik wielu preparatów).

Nauka to statystyka, a statystyka to korelacja i twarde dowody. W jednym z badań na podstawie uzyskanych wyników wyciągnięto 2 bardzo istotne wnioski. Olejek z amli i  olejek shikakai:

  1. skrócenie czasu rozpoczęcia (inicjacji) wzrostu włosów o 30%

  2. skrócenie czasu całkowitego odrośnięcia włosów również o 30%

przy braku najmniejszych działań niepożądanych. Tekstura włosów po zastosowaniu oleju była miękka, jedwabista i błyszcząca. Składniki czynne olejów regenerują cebulki poprzez zwiększenie syntezy białka mRNA, odpowiedzialnego za wzrost. Minoxydyl powodował, że włos był długi, cienki i bardzo porowaty.

Bibliografia, artykuły publikowane na podstawie wyników badań dowodzą, że olejki z amli i shikakai stymulują wzrost włosów, pogłębiają ich kolor, powodują, że są miękkie i zdrowe. Składniki czynne działają także przeciwbakteryjnie i przeciwłupieżowo

Takich efektów oczekuje się po olejach do włosów i zarostu na twarzy. Oleje do brody mają odżywiać i zmiękczać włosy, mają zadbać o skórę pod zarostem, pielęgnować ją i utrzymywać w dobrej kondycji. Tajskie kosmetyki do brody z pewnością takie właściwości mają – dowodzą tego i tradycja i nauka.

Bibliografia:

  1. JR. Krishnamoorthy, R. Sumithira, S. Gokulshankar, MS. Ranjith3, S. Ranganathan, BK. Mohanty, Dr JRK’s . Hair growth modulating effect of a novel herbal formulation. A rediscovery of traditional knowledge. J. Appl. Cosmetol. 28: 147-151, 2010

  2. Ansari S.H. and Ali M. Hair care and herbal drug. Indian J Nat Prod. 13(1): 3-5, 1997.

  3. Rathi V., Rathi J.C., Tamizharasi S. and Pathak A.K. Plants used for hair growth promotion: A review. Phcog Rev. 2(3): 165-167,2008

  4. Dixit V.K., Adhirajan N. and Gowri C. Development and evaluation of herbal formulations for hair growth. Indian Drugs. 38(11): 559-563, 2001.

  5. Roy RM, Thakur M , Dixit VK. (2007) Development and evaluation of polyherbal formu lation for hair growth-promoting activity. J. Cosmet. Dermatol., 6: 108-112. 2)

  6. Adhirajan N, Dixit VK, Gowri C. (2001) Development and evaluation of herbal formu lations for hair growth. lndian Drugs, 38(1): 559-563

    Zapraszam na kolejny wpis 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *